„Det är inte lätt när det är svårt”

„Nie jest łatwo jak jest ciężko”. Tak to się może na początku wydawać, ale dobrze, że tutaj jesteś, bo niedługo przekonasz się, że to co teraz wydaje Ci się ciężkie wcale takie być nie musi.

W blogu zamierzam podrzucać Ci przydatne informacje zarówno z perspektywy językowej jak i stricte związanej z procesem szukania pracy. Znajdziesz tutaj porady jak krok po kroku przejść przez proces uzyskiwania szwedzkiego prawa wykonywania zawodu (legitimation), czym jest BT i czym się różni od AT, ile zarabia personel medyczny w Szwecji i wiele wiele więcej. Wszystko po to żeby ułatwić Ci przejść przez ten cały proces. Zdaję sobie sprawę, że początkowo nie jest łatwo i mamy więcej pytań niż odpowiedzi, ale właśnie dlatego powstaje ten blog żeby udzielić Ci odpowiedzi na te najbardziej nurtujące pytania.

Wartościowe źródła

Jednym z najbardziej wartościowych źródeł w tej kwestii jest grupa stworzona przez mojego dobrego kolegę Mateusza Rybickiego, twórcę grupy Lekarz w Szwecji, którą serdecznie Ci polecam jeśli jeszcze nie wpadła ona w Twoje ręce. Razem z Mateuszem stworzyliśmy już kilka wspólnych projektów mających na celu ułatwienie Ci drogi na północ i mogę Cię zapewnić, że wiele takich projektów jeszcze powstanie także stay tuned!

Jakie jest założenie?

Blog będzie stanowił swojego rodzaju dodatek do kursów do udziału, w których Cię serdecznie zapraszam! Tak jak to wspomniałem w sekcji „o mnie„, kursy powstały ze względu na to, że chciałem podzielić się z Tobą moim doświadczeniem i dać Ci coś czego sam nie miałem kiedy to pierwszy raz wyjechałem do pracy w Szwecji. Brakowało mi wtedy medycznego słownictwa, nie wiedziałem jak pisać dokumentacje, jakimi prawami rządzi się przychodnia w Szwecji i wiele wiele więcej. Tu można właśnie powiedzieć „det är inte lätt när det är svårt” i tego „svårt” chciałbym Ci właśnie oszczędzić.

Narzędzia

Oprócz kursów powstały również fiszki do szwedzkiego medycznego, które możesz wykorzystać, aby nauczyć się niezbędnego słownictwa! Wszystkie słowa i zwroty, które tam znajdziesz są wyciągnięte prosto z gabinetu, czyli dokładnie te, których będziesz potrzebować zaczynając pracę.

Mam nadzieje, że znajdziesz tutaj to czego szukasz, a jeśli będziesz mieć pytania możesz zawsze się ze mną skontaktować poprzez formularz kontaktowy lub Instagram.

Ha det så bra och lycka till!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *